Znamy terminy pierwszych szkoleń w „Pracowni A35”

Znamy terminy pierwszych szkoleń w „Pracowni A35”

W drugiej połowie czerwca odbędą się trzy spotkania warsztatowe w przestrzeni “Pracowni A35”. W pierwszej kolejności poruszone zostaną zagadnienia z programowania, logistyki i promowania inicjatyw kulturalnych. Szkolenia poprowadzą specjaliści pracujący przy wydarzeniach, m.in. festiwalach filmowych, organizowanych przez Stowarzyszenie FILMFORUM. Udział jest bezpłatny.

Harmonogram spotkań prezentuje się następująco:

 • termin: 11 czerwca (poniedziałek), godz. 17.00,
  temat: profilowanie i programowanie inicjatyw kulturalnych,
  prowadzenie: Maciej Dominiak – producent generalny i współtwórca Stowarzyszenia FILMFORUM,
 • termin: 18 czerwca (poniedziałek), godz. 17.00,
  temat: organizacja i logistyka wydarzeń kulturalnych,
  prowadzenie: Piotr Simon – kierownik produkcji w Stowarzyszeniu FILMFORUM, koordynator organizacyjny międzynarodowych programów edukacyjnych i festiwali filmowych,
 • termin: 25 czerwca (poniedziałek), godz. 17.00,
  temat: marketing, reklama i PR w kulturze,
  prowadzenie: Weronika Skwarzec – koordynator PR w Stowarzyszeniu FILMFORUM, rzecznik prasowy WAMA Film Festival i KAMERALNEGO LATA.

Nowoczesny program szkoleniowy dla wolontariuszy jest okazją do zdobycia praktycznych umiejętności związanych z pracą branży kulturalnej, a także nawiązania sieci cennych znajomości. Kolejne spotkania planowane są na koniec października i początek listopada. Wtedy poruszone zostaną tematy dotyczące zarządzania projektami, pozyskiwania na nie środków oraz współpracy międzynarodowej.

By wziąć udział w warsztatach, pobierz zgłoszenie, uzupełnij i wyślij na adres mailowy: biuro@filmforum.pl. Nabór trwa do 21 maja.

„Pracownię A35” uruchomiło Stowarzyszenie FILMFORUM, dla którego ta przestrzeń jest swojego rodzaju powrotem do korzeni. To tutaj w 2002 roku powołano do życia najstarszą inicjatywę stowarzyszenia – festiwal CINEMAFORUM. Wtedy w tych murach mieściła się filia Domu Kultury Śródmieście, a festiwal znany był pod nazwą “OSKARIADA”. Pracownia powstała jako przestrzeń wymiany myśli i doświadczeń w zakresie organizacji nowoczesnych wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych.

Projekt „Pracownia A35” – program rozwoju wolontariatu w obszarze kultury” współfinansuje m.st. Warszawa.