Rusza “Pracownia A35”

Zdobądź cenne doświadczenie

Planujesz karierę w branży kulturalnej? Chciałbyś realizować własne przedsięwzięcia z zakresu edukacji i animacji kultury? Jeśli tak, to projekt „Pracownia A35” jest właśnie dla ciebie!

Zdobądź doświadczenie w zakresie zarządzania kulturą. Zgłoś się na cykl szkoleń, które przygotują cię do animowania kultury w jej różnych obszarach.

Nowoczesny program szkoleniowy dla wolontariuszy jest wspaniałą okazją do zdobycia umiejętności związanych z pracą w dziale kultury jak również nawiązania sieci cennych znajomości.

W pierwszej fazie realizacji projektu razem z grupą osób zakwalifikowanych do „Pracowni A35” ustalimy obszary, w których chcieliby rozwijać swoje kompetencje. Na tej podstawie przygotujemy serię szkoleń, która będzie sprofilowana pod potrzeby każdego uczestnika.

Uczestnicy projektu będą mogli wybrać szkolenia spośród zagadnień:

– zarządzanie organizacją,
– finansowanie projektów / pozyskiwanie środków,
– profilowanie i programowanie inicjatyw kulturalnych,
– marketing, reklama i PR,
– organizacja i logistyka wydarzeń kulturalnych.

Wszystkie szkolenia zostaną opracowane i poprowadzone przez managerów oraz animatorów kultury, którzy od lat organizują wielopłaszczyznowe przedsięwzięcia kulturalne.

Uczestnicy projektu będą również mieli możliwość wzięcia udziału w przygotowywaniu imprez kulturalnych i warsztatów organizowanych przez Stowarzyszenie FILMFORUM. Każdy uczestnik „Pracowni A35” będzie miał również szansę odbycia stażu w Stowarzyszeniu FILMFORUM i dalszego rozwijania swoich umiejętności w wybranej dziedzinie.

Głównym celem przedsięwzięcia jest przeszkolenie młodych osób, które po odbyciu zajęć teoretycznych i przede wszystkim praktycznych (praca na festiwalach filmowych, warsztatach filmowych, w biurze Stowarzyszenia FILMFORUM) będą posiadać niezbędne kompetencje do prowadzenia własnych projektów kulturalnych. Osoby, które zdecydują się na dłuższą współpracę z organizacją, będą stale podnosić swoje kompetencje i przekazywać zdobytą wiedzę kolejnym wolontariuszom.  Stowarzyszenie FILMFORUM chce w ten sposób przyczynić się do kształtowania młodych liderów animujących życie kulturalne.

Aby dołączyć do ekipy „Pracowni A35”, pobierz zgłoszenie , uzupełnij i wyślij na adres mailowy: biuro@filmforum.pl.

Na zgłoszenia czekamy do 21 maja 2018 r.

Wszystkie osoby, które zgłoszą się do projektu zaprosimy na rozmowę kwalifikacyjną, podczas której dowiemy się w jakim pionie organizacyjnym chciałyby zdobywać umiejętności i doświadczenie.

Z kandydatami skontaktujemy się indywidualnie w ciągu tygodnia od zakończenia rekrutacji.

REGULAMIN
ZGŁOSZENIE (WORD)  ZGŁOSZENIE (PDF)
ZGODA NA WYKORZYSTANIE WIZERUNKU (WORD)  ZGODA NA WYKORZYSTANIE WIZERUNKU (PDF)

Projekt „Pracownia A35” – program rozwoju wolontariatu w obszarze kultury” współfinansuje m.st. Warszawa