Rusza 6. edycja Masterclass – Szkoła Filmowania

Rusza 6. edycja Masterclass – Szkoła Filmowania

W najbliższy poniedziałek – 18 listopada – odbędzie się pierwszy wykład 6. edycji Masterclass – Szkoła Filmowania. Cykl zainauguruje spotkanie z Mateuszem Damięckim, który opowie o zawodzie aktora i współpracy na planie filmowym.

Wykłady będą odbywać się poniedziałki od 18 listopada do 16 grudnia w XXVII Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Czackiego w Warszawie o godzinie 12:00. Poza wykładem z aktorstwa, odbędą się jeszcze zajęcia z montażu, reżyserii, scenariopisarstwa, sztuki operatorskiej.

W ramach wykładów młodzież spotka się z Rafałem Listopadem (montażystą i wykładowcą), Łukaszem Grzegorzkiem (reżyserem), Cezarym Harasimowiczem (scenarzystą, aktorem, dramaturgiem) i Jackiem Petryckim (operatorem filmowym).

Dzięki cyklowi wykładowemu, młodzież będzie mogła poznać tajniki sztuki aktorskiej, dowiedzieć się o roli montażysty w produkcji filmu, realiach powstawania filmu, zasadach współpracy reżysera z członkami innych pionów pracujących na planie oraz środkach wyrazu związanych z techniką filmowania, perspektywą i kadrowaniem.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do udziału.

Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.