Przedstawiamy wykładowców 3. Młodzieżowych Warsztatów Reportażu

Przedstawiamy wykładowców 3. Młodzieżowych Warsztatów Reportażu

 

MARIA ZMARZ-KOCZANOWICZ

MARIA ZMARZ-KOCZANOWICZ – reżyserka i scenarzystka

Autorka wielu filmów dokumentalnych i teatrów telewizji, a także pełnometrażowego filmu fabularnego “Kraj świata”. Wielokrotnie nagradzana w kraju i za granicą. Wykładowca w Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Laureatka ponad 20 nagród filmowych.

MACIEJ CUSKE

MACIEJ CUSKE – reżyser filmowy, dokumentalista

W 2004 roku ukończył Mistrzowską Szkołę Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Od tej pory realizuje głównie filmy dokumentalne. Fascynuje go zwyczajne życie, szuka w nim niezwykłości, humoru i ciepła. W otaczającej rzeczywistości, nieważne czy gdzieś daleko czy za oknem swojego domu przygląda się ludziom, znajdując w ich życiu elementy kina. Od 2009 roku jest ekspertem w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej, prowadzi warsztaty filmowe dla dorosłych i młodzieży w całej Polsce, w swoim rodzinnym mieście współtworzy Bydgoską Kronikę Filmową – miejsce dla młodych twórców – pasjonatów kina. Jest członkiem Polskiej Akademii Filmowej. Prowadził zajęcia z Filmu Dokumentalnego w Warszawskiej Szkole Filmowej. Jest wykładowcą w Szkole Andrzeja Wajdy. Autor filmów fabularnych „I CO WY NA TO GAŁUSZKO?” i „STACJA WARSZAWA” oraz dokumentów: „KURACJA”, „ANDRZEJ WAJDA; RÓBMY ZDJĘCIE!”, „DALEKO OD MIASTA”. Trzykrotny laureat Krakowskiego Festiwalu Filmowego, dwukrotny zwycięzca Festiwalu Filmów Optymistycznych “Happy End”.

MATEUSZ GÓRNY

MATEUSZ GÓRNY – operator telewizyjny

Autor zdjęć do reportaży interwencyjnych oraz śledczych. Uczestniczył w licznych delegacjach zagranicznych związanych z wydarzeniami na świecie. Prywatnie – jako Mathias Mezler – reżyser kina niezależnego, wielokrotnie nagradzany na festiwalach krajowych oraz zagranicznych.

JOLANTA WISZNIEWSKA

JOLANTA WISZNIEWSKA – dziennikarka, producentka, prezenterka telewizyjna i radiowa

Pracuje w mediach od 20 lat. Karierę rozpoczęła od pracy w POLSKIM RADIU OLSZTYN. W latach 2010-2011 współpracowała z firmą producencką REC. MEDIA. Produkowała, wydawała, a także była gospodynią wielu programów realizowanych dla telewizji takich jak: TVP ŁÓDŹ, TVP INFO, TVP3 WARSZAWA. Aktualnie produkuje poranne programy emitowane na żywo na antenie TVP 3 OLSZTYN. W programach, które tworzy stara się koncentrować na ludziach i być blisko widza. Zajmuję się sprawami socjalnymi, tematyką zdrowotną, polityką obywatelską, ekonomią społeczną. Poszukuje tematów, które dotykają przede wszystkim problemów dzieci, kobiet, seniorów, zwierząt i szeroko pojętej ekologii. Ponadto promuje wolontariat i medialnie wspiera instytucje charytatywne.

RAFAŁ LISTOPAD

RAFAŁ LISTOPAD – montażysta filmowy

Absolwent, a obecnie wykładowca łódzkiej PWSFTviT. Montażysta i pedagog, członek Europejskiej Akademii Filmowej, Polskiej Akademii Filmowej oraz Polskiego Stowarzyszenia Montażystów. Autor montażu nagradzanych w kraju i za granicą filmów fabularnych, filmów dokumentalnych, teatrów telewizji, teledysków i filmów reklamowych. W dorobku ma ponad piętnaście pełnometrażowych filmów fabularnych, kilkanaście filmów dokumentalnych, kilkaset filmów reklamowych. Współpracował m.in. z Andrzejem Wajdą, Juliuszem Machulskim, Marcelem Łozińskim, Krzysztofem Warlikowskim, Grzegorzem Jarzyną, Jackiem Petryckim, Michałem Marczakiem, Katarzyną Maciejko-Kowalczyk, Maciejem Drygasem, Magdaleną Łazarkiewicz, Filipem Marczewskim czy Maciejem Sobieszczańskim. Laureat Nagrody im. Jana Machulskiego w kategorii „Najlepszy montaż”.

***

Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne. Istnieje możliwość dołączenia do grupy warsztatowej w trakcie trwania cyklu. Aby się zgłosić, należy wypełnić formularz:

REGULAMIN (PDF)   FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Projekt jest współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.