PROGRAM ROZWOJU WOLONTARIATU

PROGRAM ROZWOJU WOLONTARIATU

Planujesz karierę w branży kulturalnej? Chciałbyś realizować własne przedsięwzięcia z zakresu edukacji i animacji kultury? Jeśli tak, to projekt „Pracownia A35” jest właśnie dla ciebie!

Zdobądź doświadczenie w zakresie zarządzania kulturą. Zgłoś się na cykl szkoleń, które przygotują cię do animowania kultury w jej różnych obszarach.

Nowoczesny program szkoleniowy dla wolontariuszy jest wspaniałą okazją do zdobycia umiejętności związanych z pracą w dziale kultury jak również nawiązania sieci cennych znajomości.

W pierwszej fazie realizacji projektu razem z grupą osób zakwalifikowanych do „Pracowni A35” ustalimy obszary, w których chcieliby rozwijać swoje kompetencje. Na tej podstawie przygotujemy serię szkoleń, która będzie sprofilowana pod potrzeby każdego uczestnika.

Uczestnicy projektu będą mogli wybrać szkolenia spośród zagadnień:

– zarządzanie organizacją,
– finansowanie projektów / pozyskiwanie środków,
– profilowanie i programowanie inicjatyw kulturalnych,
– marketing, reklama i PR,
– organizacja i logistyka wydarzeń kulturalnych.

Wszystkie szkolenia zostaną opracowane i poprowadzone przez managerów oraz animatorów kultury, którzy od lat organizują wielopłaszczyznowe przedsięwzięcia kulturalne.

Uczestnicy projektu będą również mieli możliwość wzięcia udziału w przygotowywaniu imprez kulturalnych i warsztatów organizowanych przez Stowarzyszenie FILMFORUM. Każdy uczestnik „Pracowni A35” będzie miał również szansę odbycia stażu w Stowarzyszeniu FILMFORUM i dalszego rozwijania swoich umiejętności w wybranej dziedzinie.

Głównym celem przedsięwzięcia jest przeszkolenie młodych osób, które po odbyciu zajęć teoretycznych i przede wszystkim praktycznych (praca na festiwalach filmowych, warsztatach filmowych, w biurze Stowarzyszenia FILMFORUM) będą posiadać niezbędne kompetencje do prowadzenia własnych projektów kulturalnych. Osoby, które zdecydują się na dłuższą współpracę z organizacją, będą stale podnosić swoje kompetencje i przekazywać zdobytą wiedzę kolejnym wolontariuszom.  Stowarzyszenie FILMFORUM chce w ten sposób przyczynić się do kształtowania młodych liderów animujących życie kulturalne.

Aby dołączyć do ekipy „Pracowni A35”, pobierz zgłoszenie , uzupełnij i wyślij na adres mailowy: biuro@filmforum.pl.

Na zgłoszenia czekamy do 21 maja 2018 r.

Wszystkie osoby, które zgłoszą się do projektu zaprosimy na rozmowę kwalifikacyjną, podczas której dowiemy się w jakim pionie organizacyjnym chciałyby zdobywać umiejętności i doświadczenie.

Z kandydatami skontaktujemy się indywidualnie w ciągu tygodnia od zakończenia rekrutacji.

REGULAMIN
ZGŁOSZENIE (WORD)  ZGŁOSZENIE (PDF)
ZGODA NA WYKORZYSTANIE WIZERUNKU (WORD)  ZGODA NA WYKORZYSTANIE WIZERUNKU (PDF)

Projekt „Pracownia A35” – program rozwoju wolontariatu w obszarze kultury” współfinansuje m.st. Warszawa

 

AKTUALNOŚCI:

„Pracownia A35” – zakończono pierwszy etap programu rozwoju wolontariatu w obszarze kultury Dobiegł końca pierwszy sezon działalności warszawskiej „Pracowni A35”. Blisko 50 osób uczestniczyło w cyklu szkoleń z zakresu zarządzania projektami kulturalnymi. Nowoczesny program edukacyjny dla animatorów i młodych menadżerów był okazją do zdobycia praktycznych umiejętności związanych z pracą w ...
Czytaj dalej
Warsztat EDUKACJA SPOJRZENIA odbędzie się w ramach  CINEMAFORUM Dojrzewają projekty uczestników programu dla młodych animatorów kultury, realizowanego w PRACOWNI A35.  Podczas festiwalu CINEMAFORUM odbędzie się warsztat analizy filmowej EDUKACJA SPOJRZENIA. Program przygotuje widza do pogłębionego obcowania z dziełem filmowym. „EDUKACJA SPOJRZENIA” to warsztat analizy filmowej realizowany na przykładzie filmu „FARAON” ...
Czytaj dalej
„Pracownia A35” wchodzi w fazę realizacji projektów kulturalnych Zakończył się etap teoretycznych szkoleń i dyskusji w „Pracowni A35” – miejscu, gdzie animatorzy kultury nabierają doświadczenia. Uczestnicy programu zaprezentowali swoje pomysły na działania w obszarze kultury. Niektóre z nich zostaną zrealizowane jeszcze w tym roku. – Obszary zainteresowań osób zaangażowanych w ...
Czytaj dalej
Zakończył się dwudniowy cykl spotkań rekrutacyjnych dla uczestników "Pracowni A35" Projekt "Pracownia A35 - program rozwoju wolontariatu w obszarze kultury" spotkał się dużym zainteresowaniem - dziękujemy wszystkim osobom, które zgłosiły się do udziału w przedsięwzięciu. Spośród około 50 zgłoszeń do udziału w programie zostało wytypowane grono osób, które będą miały ...
Czytaj dalej
Znamy terminy pierwszych szkoleń w „Pracowni A35” W drugiej połowie czerwca odbędą się trzy spotkania warsztatowe w przestrzeni "Pracowni A35”. W pierwszej kolejności poruszone zostaną zagadnienia z programowania, logistyki i promowania inicjatyw kulturalnych. Szkolenia poprowadzą specjaliści pracujący przy wydarzeniach, m.in. festiwalach filmowych, organizowanych przez Stowarzyszenie FILMFORUM. Udział jest bezpłatny. Harmonogram ...
Czytaj dalej
Loading...