„Pracownia A35” wchodzi w fazę realizacji projektów kulturalnych

„Pracownia A35” wchodzi w fazę realizacji projektów kulturalnych

Zakończył się etap teoretycznych szkoleń i dyskusji w „Pracowni A35” – miejscu, gdzie animatorzy kultury nabierają doświadczenia. Uczestnicy programu zaprezentowali swoje pomysły na działania w obszarze kultury. Niektóre z nich zostaną zrealizowane jeszcze w tym roku.

– Obszary zainteresowań osób zaangażowanych w „Pracownię A35” są zaskakująco szerokie – mówi Maciej Dominiak, dyrektor Stowarzyszenia FILMFORUM – Od wystawy sztuki tworzonej poza wielkimi ośrodkami miejskimi, poprzez ożywianie podniszczonych i zapomnianych budynków, po realizację szkoleń dotyczących recenzowania gier komputerowych, czy warsztaty kaligrafii. Wielu uczestników przejawia zainteresowania reporterskie, chcą opowiadać historie o miejscach, które ich interesują i inspirują. Efekty będą zależały od determinacji pomysłodawców, ale w „Pracowni A35” znajdą wszelkie wsparcie wynikające z naszego doświadczenia.

Po krótkich wykładach poruszających zagadnienia z zakresu programowania, logistyki i promowania inicjatyw kulturalnych uczestnicy programu zostali poproszeni o opracowanie i zaprezentowanie swojego pomysłu na wydarzenie kulturalne. Wspólnie pochylono się nad optymalną formułą, potrzebnym zapleczem i potencjalnymi przeszkodami organizacyjnymi dotyczącymi każdego z projektów. Przedsięwzięcia najsolidniej przemyślane mogą doczekać się realizacji jesienią bieżącego roku. To video art na temat wielokulturowego oblicza Warszawy oraz warsztaty dotyczące recenzowania gier komputerowych.

Kolejnym etapem prac jest stworzenie grup roboczych, które zajmą się wcielaniem w życie poszczególnych projektów.

Projekt „Pracownia A35” – program rozwoju wolontariatu w obszarze kultury” współfinansuje m.st. Warszawa.