Pierwszy etap staży w Stowarzyszeniu FILMFORUM zakończony

Pierwszy etap staży w Stowarzyszeniu FILMFORUM zakończony

„Humanista w instytucjach kultury” to program realizowany przy współpracy z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W ramach inicjatywy studenci nabierają doświadczenia zawodowego w Stowarzyszeniu FILMFORUM.

Celem projektu jest udoskonalenie i zwiększenie kompetencji studentów kierunku kulturoznawstwa Wydziału Nauk Humanistycznych UKSW, reagując na zapotrzebowanie rynku pracy.

Studentki miały okazję poznać działalność kulturalną, jaką prowadzi Stowarzyszenie FILMFORUM. Podczas trzymiesięcznej aktywności stażystki dowiedziały się, jak wyglądają prace w sektorze kreatywnym w gorącym okresie przygotowań do 11. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO w Radomiu, a także codzienne obowiązki w siedzibie stowarzyszenia w Warszawie.

Praktykantki zdobyły wiedzę z zakresu produkcji festiwalu, promocji, marketingu, budowania wizerunku oraz pisania i redagowania tekstów dziennikarskich, które były wykorzystywane przy KAMERALNYM LECIE i nie tylko. Zasługą stażystek jest założenie i prowadzenie konta na Instagramie, co otworzyło nową drogę komunikacji dla FILMFORUM. Stażystki skorzystały również z warsztatów programowania, logistyki i promowania inicjatyw kulturalnych, organizowanych w Pracowni A35.