Ostatnie dni rekrutacji na warsztaty MASTERCLASS – Szkoła Filmowania!

To już ostatnie dni rekrutacji na warsztaty MASTERCLASS – Szkoła Filmowania!

Przedstawiamy opiekunów artystycznych, pod których okiem powstawać będą filmy warsztatowe.

Do 5 kwietnia 2019 r. można zgłosić się na bezpłatne warsztaty MASTERCLASS – Szkoła Filmowania.

Program projektu opiera się na weekendowym cyklu wykładowo-warsztatowym, podczas którego uczestnicy przejdą kompleksową ścieżkę od pomysłu do premiery, poznając specyfikę pracy poszczególnych profesji filmowych.

W gronie opiekunów artystycznych tegorocznej edycji warsztatów znaleźli się m.in.:

Mateusz Damięcki – aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy. Ambasador projektu MASTERCLASS – Szkoła Filmowania. Każdorazowo opiekuje się warsztatami i przekazuje swoją wiedzę młodym talentom aktorskim. Odpowiada także za generalną formułę programową warsztatów MASTERCLASS.

Kuba Czekaj – reżyser, scenarzysta. Autor takich filmów jak “Baby Bump”, czy “Królewicz Olch”. Niejednokrotnie pracował z młodzieżą prowadząc warsztaty filmowe, panele i wykłady z zakresu reżyserii i scenariopisarstwa.

Marcin Kot Bastkowski – montażysta filmowy. Autor montażu filmów: „Ogniem i Mieczem”,  „Something better to come” czy „Dywizjon 303. Historia Prawdziwa”. Dyrektor WAMA Film Festival, podczas którego co roku organizowane są międzynarodowe warsztaty filmowe dla młodzieży. Doświadczony wykładowca i nauczyciel montażu. Od lat opiekuje się montażem i postprodukcją materiałów audiowizualnych podczas warsztatów MASTERCLASS.

W trakcie warsztatów młodzież zdobędzie wiedzę z zakresu tworzenia scenariusza, reżyserii, aktorstwa, organizacji produkcji filmowej i postprodukcji filmowej. Przejdzie także przez cały proces tworzenia filmu i jak również zdobędzie wiedzę na temat tego, jak wygląda praca na planie filmowym.

Warsztaty będą odbywać się w przestrzeniach pracowni edukacji kulturalnej “Pracownia A35”, zlokalizowanej na warszawskim Muranowie. Realizacja zdjęć do filmów zostanie przeprowadzona w przestrzeni miejskiej stolicy. Program szkoleniowy będzie trwał od 13 kwietnia do 16 czerwca 2019 r. i zakończy się finałowym pokazem filmów warsztatowych w sercu Warszawy – Pałacu Kultury i Nauki – w kinie KINOTEKA.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. 

Projekt MASTERCLASS – Szkoła Filmowania jest wspólnym przedsięwzięciem FILMFORUM i warszawskich szkół ponadpodstawowych, w tym VII LO im. Juliusza Słowackiego, w którym jesienią odbyły się już spotkania mistrzowskie z profesjonalistami poszczególnych profesji filmowych. Wykłady dla ponad 200-osobowej widowni poprowadzili m.in. Andrzej Wolf (autor zdjęć filmowych), Marcin Kot Bastkowski (montażysta filmowy), Mateusz Damięcki (aktor, współautor projektu) oraz Anna Zamecka (reżyserka).

PROGRAM (PDF)

REGULAMIN (PDF)   FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

***

Organizator: FILMFORUM
Partner: VII LO im. Juliusza Słowackiego w Warszawie
Partner technologiczny: BEiKS Machulski

Projekt „MASTERCLASS – Szkoła Filmowania (5. edycja)” współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

Projekt objęty patronatem programu FILMOTEKA SZKOLNA realizowanego przez
Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny przy wsparciu PISF.