3. Młodzieżowe Warsztaty Reportażu – rozpoczęcie rekrutacji

3. Młodzieżowe Warsztaty Reportażu

Zadanie – stworzenie krótkometrażowego reportażu telewizyjnego. Temat – historia i współczesność Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Pomoc? Oczywiście! Doświadczonych reżyserów i scenarzystów, dziennikarzy i producentów, operatorów, montażystów i PR-owców. W prowadzonej przez FILMFORUM Pracowni A35 odbędą się Młodzieżowe Warsztaty Reportażu!

Zajęcia odbywać się będą w weekendy, od 20 października do 20 listopada 2018 roku w Warszawie. Przeznaczone są dla osób w wieku od 16 do 24 lat. Celem przedsięwzięcia jest poznanie i praktyczne doświadczenie wszystkich etapów procesu produkcji reportażu telewizyjnego – od budowania koncepcji, zbierania dokumentacji i pisania scenariusza, po zdjęcia, montaż, emisję i promocję. Filmy stworzone w ramach warsztatów zaprezentowane zostaną m.in. w warszawskiej Kinotece podczas CINEMAFORUM – 17. Międzynarodowego Forum Krótkometrażowych Filmów Fabularnych (7-11 listopada).

Reżyser i scenarzysta Maciej Cuske opowie o konstrukcji filmu dokumentalnego i reportażu filmowego, pomoże stworzyć scenariusze, będzie czuwał nad realizacją i postprodukcją warsztatowych filmów. Jolanta Wiszniewska – dziennikarka i producentka telewizyjna – przybliży realia pracy w stacji telewizyjnej oraz zagadnienia związane z produkcją materiału reporterskiego. O roli reżysera i budowaniu relacji z bohaterem opowie uznana dokumentalistka Maria Zmarz-Koczanowicz, która od pierwszej edycji pełni funkcję opiekuna artystycznego projektu i czuwa nad finalnymi efektami pracy uczestników. W realizacji zdjęć i postprodukcji pomogą: operator kamery Mateusz Górny oraz montażysta Rafał Listopad. Listę ekspertów zamykają Marceli Zielnik, montażysta telewizyjny, a także Weronika Skwarzec – specjalista PR.

Kurs podzielono na dwa etapy. Pierwszy to wykłady i ćwiczenia otwarte (przewidziano 60 miejsc), drugi – praktyczna realizacja krótkich form reportażowych (w tym weźmie udział część uczestników z etapu pierwszego).

Uczestniczenie w warsztatach jest bezpłatne. Aby się zgłosić, należy wypełnić formularz:

REGULAMIN (PDF)   FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Projekt jest współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.